KOMPLETNÁ ANALÝZA POHYBOVÉHO APARÁTU
To zahŕňa najmä rozsah pohybu kĺbov (ramenný pletenec, bedrové kĺby, kolená, atď.), funkčnosť svalov a mobilitu stavcov chrbtice (od kostrče až po lebku). Inými slovami sa pozrieme na to, či všetky dôležité svaly a kĺby (aj stavce) fungujú tak, ako by mali. To je základný predpoklad pre život bez bolesti.
=

Posturálna a pohybová analýza, na základe ktorej je možné odhaliť chronické zmeny a dysfunkčné reťazce v pohybovom ústrojenstve.

Príklad z praxe: Klient sťažujúci sa na tŕpnutie prstov na rukách. Vyšetrenie u lekára odhalilo syndróm karpálnych tunelov. No to je však iba dôsledok. V tomto konkrétnom prípade tomuto stavu predchádzalo rokmi chybné držanie tela a následné blokácie. Ramená vpredu, hyperkyfóza (guľatý chrbát), skrátené malé prsné svaly, dysfunkčný subscapularis, posun krížovej kosti, atď. Tak isto riešenie problému sa nezameriava iba na symptóm (karpálny tunel), ale tiež na príčinu.

=

Kontrola svalového a kostrového aparátu - hypomobilita/hypermobilita.

Príklad z praxe: Migrény, závraty a nevoľnosť. Odhalili sme blokáciu na prechode krčnej a hrudnej chrbtice, konkrétne stavce: atlas – C1, C7, TH1, TH2 a TH3 + prvé rebro. Samozrejme k tomu prislúchajúce trapézy a tiež zdvíhač lopatky boli spazmovité a dysfunkčné.

PREČO JE VHODNÉ ABSOLVOVAŤ TÚTO SLUŽBU?

Z

PREVENCIA

Ako sa hovorí: Prevencia je najlepší liek. Nečakajte kým sa napríklad mierne bolesti chrbta v priebehu rokov zmenia na herniu disku, alebo zlé držanie tela vám zapríčiní chronické bolesti. Tak ako chodíte na preventívnu prehliadku k lekárovi alebo k zubárovi, je potrebné si dať aspoň raz ročne pozrieť pohybový aparát.
Z

RÝCHLEJŠIA A ÚČINNEJŠIA POMOC

Založím vám osobnú kartu, v ktorej bude všetko potrebné o vašom stave zapísané. To znamená, že nebudeme musieť pri každom ďalšom sedení odznova hľadať príčinu = ušetríme čas, ktorý venujeme samotnej terapii. Nastavíme si plán liečby a budeme môcť objektívne sledovať, či a ako sa váš stav zlepšuje. Aj vy budete mať prehľad o tom, či je terapia efektívna.
q

Dôležité:

Táto služba nie je medicínskeho charakteru, teda ho nevykonáva ortopéd, lekár ani iný medicínsky pracovník a nie je hradené zdravotnou poisťovňou. V žiadnom prípade nenahrádza lekársku starostlivosť. Táto služba sa vykonáva v súkromnom ne-medicínskom zariadení a všetky úkony si klient hradí sám.