Toto japonské umenie, ktoré má základ v tlaku na určité špecifické body, pomáha nielen redukovať stres, ale najmä odstraňuje chronickú bolesť. Shiatsu Zen sa skladá zo špeciálnych masážnych techník, pri ktorých sa používa tlak dlaní a prstov, ťahanie, naprávanie a iné.

Cieľom Shiatsu je priblížiť sa harmonickému stavu tela a psychiky. Terapia podporuje regeneračné procesy a aktivuje samoliečebnú schopnosť nášho organizmu. Pomáha nám lepšie si uvedomovať svoje telo a jeho potreby a taktiež svoje psychické potreby.

Shiatsu

Ako funguje Shiatsu?

Rovnako ako pri Akupresúre sa Shiatsu zameriava na špecifické tlakové body na tele človeka. Vďaka tomu sa dokáže úspešne stimulovať energetický systém a organizmus. Klient zvyčajne leží na mäkkej podložke na zemi. Tlak, ktorý vzniká pri masáži nemusí byť vždy príjemný. Ak ste na Shiatsu resp. na masáži po prvý krát, bude to bolieť, pretože je vaše telo zanedbané. Každopádne to nie je nič neznesiteľné. Pri masáži Shiatsu zostávate oblečený, pretože sa nepoužívajú žiadne oleje ani krémy.

Shiatsu a zvládanie bolesti

Najčastejšie je Shiatsu vyhľadávaná, pri svalových bolestiach. Vzhľadom na to, že Shiatsu dokáže zmierňovať chronický zápal svalov, môže byť užitočná tiež pri liečbe reumatoidnej artritídy. Z praxe je známe, že u pacientov dochádza k zmierneniu migrén a iných bolestí hlavy ako na intenzite tak na frekvencii.

Shiatsu pre ženy

Shiatsu vie pomôcť nežnému pohlaviu pri bežných ženských problémoch. Napríklad je účinná proti menštruačným bolestiam alebo bolestiam spojeným s tehotenstvom. Taktiež je možné vďaka Shiatsu pomôcť nenarodenému dieťatku aby zaujalo správnu pozíciu pred narodením.

Výhody pre duševné zdravie

V praxi sa ukazuje, že Shiatsu má priaznivý relaxačný vplyv na pacientov. Pomáha znižovať strach a úzkosť a hodí sa ako vynikajúci doplnok k bežnej liečbe depresie.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho s ostatnými: