Z

SÚČASŤ MANUÁLNEJ TERAPIE

toto všetko pri práci využívam…

NAPRÁVANIE A MOBILIZÁCIA

Odblokovanie stavcov chrbtice a všetkých kĺbov v tele pomocou chiropraktických a osteopatických postupov, Dornovej metódy, mobilizačných a iných techník. Pozitívne ovplyvňujeme kostrovú aj nervovú sústavu človeka.

KOMPENZAČNÉ CVIČENIE

Váš zdravotný stav sa bude zlepšovať oveľa rýchlejšie, ak tomu aktívne pomôžete. Súčasťou terapie je väčšinou aj to, že sa naučíte špeciálne cviky na doma. Tie vyberieme priamo pre vás s ohľadom na váš zdravotný stav.

MASÁŽ A UVOĽNENIE

Relaxačná masáž alebo masáž špeciálne zostavená na uvoľnenie svalov, fascie a hlbokých tkanív. Pomocou rôznych prvkov z masáží, mäkkých techník alebo východných praktík dosiahneme hlboké uvoľnenie svalovej sústavy.

PORADENSTVO A ŽIVOTOSPRÁVA

Dostanete odporúčania priamo pre váš problém. Teda, čo robiť inak, príp. nerobiť, aby ste dosiahli optimálny zdravotný stav. To môže zahŕňať od pitného režimu, stravovania cez techniky na zvládanie stresu až po doplnky výživy.

AKO PREBIEHA MANUÁLNA TERAPIA?

alebo čo očakávať od prvej návštevy …
=

Diagnostika problému

Správne zistenie príčiny vašich problémov je najdôležitejšia súčasť nášho sedenia. Je to súčasne aj tá najnáročnejšia časť, pretože si vyžaduje mnoho vedomostí a skúseností. Z praxe sa mi už mnoho krát potvrdilo, že ak správne určíme diagnózu, výsledky terapie budú účinnejšie a vydržia oveľa dlhšie.

Diagnostikuje sa najmä celkové držanie tela, funkcia a zapojenie nervového systému, pasívny a aktívny rozsah pohybu (mobilita a flexibilita), pohyblivosť a správne biomechanické vlastnosti stavcov chrbtice a kĺbov. Ďalej hľadáme prepojenie k problému, napr. hypomobilita vs. hypermobilita, kompenzačné stavy a svalová dysbalancia, a rôzne iné.

A

Liečba problému

Každý problém je možné riešiť hneď niekoľkými spôsobmi. Čo všetko použijem pri terapii zostavujem na základe výsledkov diagnostiky a aktuálneho stavu klienta. Často sa riadim svojou intuíciou.

Jednoducho povedané, využívam všetky vedomosti a praktické skúsenosti, ktorými disponujem, aby som dosiahol čo najlepší výsledok.

AKÉ PROBLÉMY A DIAGNÓZY BEŽNE RIEŠIM?
 • Bolesti Achillovej šľachy, lýtka, päty a členka.
 • Zápal sedacieho nervu, Ischias, problémy bedrového kĺbu.
 • Seknutie, akútna bolesť, brániaca v pohybe, ktorá môže vyrážať do nôh (tŕpnutie nôh).
 • Bolesť v krížovej, lumbálnej a driekovej oblasti.
 • Bolesti medzi lopatkami, ramennom kĺbe (zamrznuté rameno, hlboká bolesť, tŕpnutie rúk, vykĺbené rameno), pichanie na hrudi a pod prsným svalom, sťažené dýchanie, atď.
 • Závrate – vertigo, migrény, bolesť hlavy, problémy v krčnej chrbtici pri pohybe a otáčaní hlavy.
 • Bolesť  v kolene, stehennom svale, slabine, atď.
 • Bolesti v lakti, zápästí, prstoch (karpálny tunel, pichanie v zápästí, tenisový lakeť, golfový lakeť, vybočený palec na nohe – hallux valgus, …).
 • Bolesti brucha =  náprava vnútorných orgánov (tráviaci a reprodukčný systém).
 • Pri rôznych bolestiach chrbta (hernia disku, protrúzia a bulking disku, Schmorlove uzly, posunuté stavce na chrbtici, a iné).
 • Naprávanie rozdielnej dĺžky dolných končatín.
 • Všetky príznaky a symptómy týkajúce sa nervovej, svalovej a kostrovej sústavy.
 • Bolesť v hrudnej a krčnej chrbtici.
 • Artrózy a ochorenie medzistavcových platničiek.
 • Artróza chrupavky bedrového kĺbu – koxartróza.
 • Artróza kolenej chrupavky – gonartróza.
 • Iné ochorenia kĺbov.
Je táto terapia bolestivá?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že nie. Záleží, v akom zdravotnom stave prídete na terapiu. Napríklad, ak vás práve seklo v krížoch, tak vás to bolí aj pred terapiou. Pri takýchto akútnych prípadoch to je bolestivé, no nie kvôli terapii, ale pre stav, v ktorom sa nachádzate. Práve naprávanie je tu pre to, aby sa vám od bolesti uľavilo.

Môžem ísť iba na masáž?

Áno, samozrejme. Je možné sa u mňa objednať aj napríklad na čisto relaxačnú masáž bez naprávania. Ja sám som začínal masážami a osobne masáže veľmi obľubujem. Rád masírujem a tiež si doprajem masáž pravidelne. Je to pre mňa úžasný relax.

Môžete sa objednať 3 spôsobmi:

 • 60 minút (bežný stav) – komplexná masáž
 • 120 minút (chronický stav) – celotelová masáž

 

Je potrebné si so sebou niečo priniesť?

Ak máte chronické alebo závažné problémy, prineste si svoje zdravotné záznamy, najmä röntgenové snímky alebo popis z magnetickej rezonancie.

Ísť si na röntgen odporúčam tiež v prípade, ak ste mali úraz. Je to potrebné preto, aby sme vylúčili fraktúru ešte pred samotnou manipuláciou.

Ako často treba chodiť?
Toto je veľmi častá otázka. No záleží to najmä od závažnosti vášho zdravotného stavu, finančných a časových možností.

Váš zdravotný stav – vo všeobecnosti platí, čim ste na tom “horšie”, tým častejšie treba chodiť. Moje odporúčanie ohľadom frekvencie návštev sa vždy dozviete po terapii.