Informovaný súhlas


Rozumiem, že hlavným cieľom služieb, ktoré dostanem v podobe manuálnej terapie, je uvoľnenie tela, najmä svalstva, odstránenie napätia, telesného a tiež psychického. Ak počas terapie pocítim nepohodlie, okamžite budem informovať poskytovateľa služieb tak, aby použité terapeutické techniky boli prispôsobené mojim momentálnym potrebám a požiadavkám. Ďalej rozumiem, že manuálna terapia nemá byť chápaná ako náhrada za medicínske vyšetrenie, diagnostiku alebo lekársku starostlivosť a uvedomujem si, že by som mal v prvom rade vyhľadať odborného lekára, fyzioterapeuta alebo iného kvalifikovaného odborníka, aby posúdili všetky možnosti liečby mojich problémov a symptómov. Rozumiem, že manuálna terapia je regeneračný a relaxačný doplnok ku kvalifikovanej starostlivosti a nie náhrada za celkovú prácu s kostrovým a svalovým systémom, diagnostiku, lieky. Žiadna informácia, ktorú počas terapie dostanem, by nemala byť chápaná ako odborné medicínske vyjadrenie.

Pretože manuálna terapia má svoje kontraindikácie, potvrdzujem, že som informoval poskytovateľa služieb o všetkých svojich zdravotných obmedzeniach, ktorých som si vedomý/á. Súhlasím, že budem poskytovateľa služieb neustále informovať o svojom zdravotnom stave a rozumiem, že poskytovateľ služieb nenesie žiadnu zodpovednosť, ak tak neurobím.

Počas terapie sa môžu objaviť niektoré symptómy, ktoré sú normálnou reakciou tela na poskytované služby, uvoľňovanie a manuálne techniky. Rozumiem, že poskytovateľ služieb nenesie žiadnu zodpovednosť za telesné reakcie, ktoré vyplývajú z dlhodobo neriešených zdravotných problémov alebo z problémov, ktoré sa až do terapie neprejavili. Prípadné bolesti, nepohodlie, zvýšená teplota, závraty, zápalové symptómy a iné telesné reakcie sú dôsledkom aktuálneho telesného stavu a chápem, že terapia môže byť ich spúšťačom, nie však ich príčinou. Počas terapie môžem požiadať o úpravu priebehu terapie, aby som sa cítil/a komfortnejšie. Rozumiem, že poskytnuté služby nie sú náhradou za medicínsku alebo psychologickú starostlivosť a informácie nemajú diagnostický ani iný lekársky charakter a slúžia iba na informatívne účely. Zároveň udeľujem poskytovateľovi služieb povolenie dozvedieť sa moje súkromné informácie týkajúce sa môjho zdravotného stavu a predchádzajúcich procedúr s inými poskytovateľmi služieb alebo zdravotnej starostlivosti.

Poskytovateľovi služieb poskytnem všetky mne známe zdravotné informácie. Prínosy aj riziká terapie som pochopil a boli mi vysvetlené jej postupy. Rozumiem, že manuálna terapia nie je náhrada za medicínsku diagnostiku a starostlivosť. Objednaním sa telefonicky, emailom, cez kontaktný / objednávkový formulár alebo osobne, udeľujem svoj súhlas s poskytnutím terapie.

Udeľujem poskytovateľovi služieb súhlas na spracovanie svojich osobných údajov v rozsahu osobných údajov, ktoré poskytnem pri vypĺňaní rezervačného alebo kontaktného formulára (ďalej len “osobné údaje”) za účelom vytvorenia databázy klientov, a to súhlas podľa zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov. Potvrdzujem, že osobné údaje sa zhodujú so skutočnosťou, sú úplné, pravdivé a presné a v prípade akejkoľvek zmeny osobných údajov som povinný túto skutočnosť bez zbytočného odkladu oznámiť poskytovateľovi služieb. Súhlas so spracovaním týchto osobných údajov udeľujem dobrovoľne, a to na dobu neurčitú, počínajúc jeho udelením až do následného odvolania tohto súhlasu. Som oprávnený tento súhlas písomne (odvolať doručením písomného oznámenia o odvolaní súhlasu) alebo elektronicky. Potvrdzujem, že pred získavaním osobných údajov som bol zo strany poskytovateľa služieb informovaný o skutočnostiach uvedených v § 10 zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov a rovnako som bol poučený o svojich právach vyplývajúcich z § 20 zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Odporúčania z Facebooku

 • positive review  Odporucam vsetkym, ktori sa rano budia dolamani 😉 a chcu sa vypsat do ruzova.

  thumb Zuzana Mendelová Gašparovičová
  11/18/2018

  5 star review  Po uraze som mal posunutu krcnu chrbticu, nemohol som otocit hlavou a maval som bolesti. Doktori mi predpisovali len lieky na bolest az do momentu ked som na odporucanie znameho navstivil Davida. Stacila jedna navsteva, bolesti uz nemam a krkom tocim v rozsahu ako som za 20 rokov nemohol. Pokracujeme dalej a napravame aj ostatne casti tela. David je velky profesional a okrem toho ze pomoze, aj vysvetli suvislosti. Pristup a prostredie na jednotku. Som maximalne spokojny a aj napriek tomu, ze nie som z PD sa mi sem oplati chodit pravidelne.

  thumb Ivan Kabát
  7/07/2018

  5 star review  Super odborník s profesionálnym a priateľským prístupom. Chodím k nemu pravidelne a vždy mi s mojim problémom pomôže. Môžem všetkým len a len odporučiť.

  thumb Maťko Struhár
  6/24/2018
 • 5 star review  Chodím nepravidelne ale vždy mi Dávid pomôže s mojím zablokovaným chrbtom. Som spokojná s jeho službami a odporúčam aj okoliu.

  thumb Minnie Bonnie
  5/17/2018

  positive review  Po návšteve Davida som sa zbavil bolesti v krčnej chrbtici. David mi profesionálne vysvetlil všetky veci a poradil mi cviky na udržanie zdravého skeletu. Som mu moc za to vďačný. Určite ho ešte navštívim a vrelo odporúčam každému.

  thumb Gazdačko Ján
  9/09/2018

  positive review  Profesionál od prvého kontaktu...ochota, ústretovosť, trpezlivosť, presnosť...a to najpodstatnejšie, veľká pomoc pri odstránení problémov. Mnohí by sa mohli učiť. Výborné!!!

  thumb Radka Orsulova
  8/21/2019
 • 5 star review  Kvôli problémom s krížami a zápästím som sa rozhodla navštíviť Dávida, ktorý napriek víkendu ma prijal hneď o pár hodín po telefonáte. Diagnostika i všetky zákroky a masáž prebiehali na veľmi profesionálnej úrovni. Príjemné prostredie a skvelý prístup! Odporúčam všetkým, ktorí si to potrebujú v sebe nechať zrovnať 🙂

  thumb Denisa Uherová
  5/23/2018

  5 star review  Veľmi profesionálny a priateľský prístup. Zistil, ponaprával a vymasíroval ma bez akejkoľvek bolesti. Ja som veľmi spokojný. ďakujem

  thumb Michal Slastan
  4/16/2018

  5 star review  Z 10 celých 10 hviezdičiek.Absolútna spokojnosť.Cítil som sa už po prvej masáži ako nový človek i napriek zanedbaným problémom s chrbticou.Najlepšie čo som zažil a len ľutujem, že som pojedol toľko chémie proti bolestiam a neriešil som to s odborníkom.

  thumb Le Decký Pavol
  5/12/2018
 • positive review  Úžasný prístup, analýza problemu,... je to proste No1...

  thumb Dada Nováková Sakáčová
  8/10/2019

  positive review  Velka spokojnost ... odporucam kazdemu kto ma problem s chrbtom alebo podobne... ulava hned po prvej navsteve takze vrele odporucam 👍👍

  thumb Juraj Koza Hvolka
  9/26/2018

  5 star review  Super profesionálny prísup 🙂

  thumb Martin Čičmanec
  6/02/2018
 • positive review  Bola som s dcerou. Dcera sa tazko zveruje do ruk cudzich ludi, ale po poslednom stretnuti povedala: mami, chcem ist znovu ! 🙂 Pan David je profesional s uzasnym pristupom. Boli sme spokojni a myslim, ze sme nasli rodinneho lekara 🙂

  thumb Martina Šálová
  11/01/2018

  positive review  Velke prekvapenie 🤗 nevedela som co si mam presne pod pojmom “odblokovanie stavcov” a “medova masaz” a i prestavit. Nevedela preto, lebo som myslela, ze sa ma to ani netyka a ze masaze a ine su pre ludi co maju vacsie problemy a ze to mozno ani nepomoze a ine predsudky. Ale po dlhorocnom pomerne neriesenom probleme som to riskla na doporucenie. A to bolo najlepsie co som pre seba mohla urobit 🙏Citim sa jednoducho skvelo, bola som dokopy raz a kusok (votrela som sa aj do manzelovho terminu, aspon na chvilu 😀) ale citim sa ako vymenena, az by clovek normalne siel aj len tak, ked ho nic netrapi, ano az tak dobre to ten talentovany mladik vie. Prijemne prostredie, skvela atmosfera, profesionalny pristup, naozaj kazdy krok vysvetleny, proste parada. Naozaj som mala hned doveru a taky ten pocit, ze tak tento clovek vie co robi. A este aj, co sa mi nikde kde sa musite objednat nestava - nemala som pocit, ze som limitovana casom, proste okrem “napravy” si tam clovek aj oddychne. Neviem velmi pisat recenzie, aj tuto pisem-mazem-pisem-mazem a uz necham ako je 🙂 len chcem povedat, ze my tam uz chodime cela rodina 😊 a inde uz ani nepojdeme. Dakujem 🙏🤗

  thumb Erika Gavelčíková Dobišová
  10/24/2018

  positive review  Mesiac problémy s krčnou chrbticou , Neznesiteľné bolesti hlavy a tŕpnutie rúk. Jedna terapia ,masáže a jeho zlaté ruky všetko zmenili. Odišla som od neho bez bolesti . Odporúčam ! Maximálna spokojnosť

  thumb Michaela Makovicka
  11/13/2018